Studentského ombudsmana nepodpořil ani senát právnické fakulty
Senátoři právnické fakulty nehodlají podpořit myšlenku na zřízení funkce veřejného ochránce práv studentů. Na svém včerejším jednání se v této otázce připojili k nesouhlasným stanoviskům svých kolegů z přírodovědecké, pedagogické, teologické a fakulty zdravotnických věd.
Podle senátu právnické fakulty zatím nemá smysl věcně reagovat na předloženou koncepci ke zřízení studentského ochránce práv. „Vnímáme to pouze jako podnět, jako o návrhu jsme na toto téma ani nejednali, neboť ten podává pouze rektor,“ uvedl předseda senátu Michal Bartoň.
Podle jeho informací se zástupci pedagogů i studentů diskusi shodli v názoru, že požadavek na zahájení legislativních kroků ke zřízení této funkce je předčasný. „Domníváme se také, že by univerzitní senát neměl takto úkolovat rektora, zvlášť pokud není k dispozici jakákoli seriózní analýza problému, nebo alespoň anketní šetření mezi studenty. Osobně nemám pocit, že zřízení studentského ochránce práv považují naši studenti za nutnost,“ zdůraznil Bartoň.
V průběhu dalšího jednání schválil fakultní senát návrh směrnice děkanky, který se týká zakotvení kreditového systému v doktorském studijním programu. Jde o zpřísnění podmínek pro jednotlivé roky studia, které dosud stanoveny nebyly. Nyní bude minimální počet devadesát kreditů, které studenti budou muset získat v prvním, druhém a třetím ročníku.
K dalším bodům včerejšího zasedání senátu právnické fakulty patřilo projednání změn některých univerzitních předpisů. V závěru senátoři diskutovali také o případech nerespektování požadavků na úpravu kvalifikačních prací či o pravidlech pro systemizaci pracovních míst na fakultě.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.