Právnickou fakultu čekají doplňovací volby do Akademického senátu UP

Zasedání akademického senátu se účastnilo i vedení fakulty.
Foto: Eva Hrudníková
středa 21. září 2016, 12:30 - Text: Eva Hrudníková

Dva zástupce do Akademického senátu UP bude volit právnická fakulta. Doplňovací volby se uskuteční v první polovině října. Akademický senát právnické fakulty na svém pondělním zasedání ustavil volební komisi, která bude mít volby na starosti.

V tuto chvíli zastupuje právnickou fakultu v Akademickém senátu UP pouze Lucia Madleňáková z katedry správního práva a finančního práva. „Po úmrtí kolegy Jaroslava Sovinského a absenci dalšího náhradníka je nutné doplnit senátora za pedagogy. Totéž se týká studentského senátora, protože John Gealfow úspěšně ukončil magisterské studium a již není našim posluchačem,“ vysvětlil vzniklou situaci předseda fakultního senátu Michal Bartoň. Poté senátoři rozhodli o složení volební komise. Na volby bude dohlížet tříčlenný studentský tým ve složení Luděk Plachký, Milan Vařeka a Radim Vaněk. Náhradníky jsou pak Ondřej Sasín a Denisa Soldánová.

Předseda senátu seznámil své kolegy také s harmonogramem voleb, který již schválil velký univerzitní senát. Do konce září je možné navrhovat kandidáty, do 3. října se pak musí zveřejnit termíny a místa konání voleb a také kandidátní listiny. Samotné volby se uskuteční 10.–14. října.

I další bod zasedání souvisel s velkým senátem. „Musíme doplnit také člena Ekonomické komise Akademického senátu UP. Tím byl doposud právě John Gealfow,“ řekl předseda Michal Bartoň. Senátoři se po krátké diskuzi shodli na dvou jménech akademických pracovníků. Před samotnou volbou je ale nejprve Michal Bartoň osloví a zjistí, zda mají o členství v komisi zájem.

Senátoři se na svém prvním zasedání v akademickém roce 2016/2017 dále vyjadřovali ke směrnici děkanky o některých povinnostech souvisejících s realizací příjezdu a pobytu zahraničního odborníka nebo hosta na právnické fakultě. Vedení je seznámilo také s prioritami pedagogické činnosti a vědy a výzkumu pro účely systemizace. Pondělního zasedání se účastnilo 11 senátorů, 4 se omluvili.

Vyhlášení doplňovacích voleb (místo, termíny)

Formulář – Návrh kandidáta pro volby do AS UP


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.