Zaměstnanci univerzity se mohou dále vzdělávat a rozvíjet

UP nabízí zaměstnancům systém dalšího vzdělávání.
Ilustrační foto:123prf
čtvrtek 29. září 2016, 11:30 - Text: Ivana Pustějovská

Na Univerzitě Palackého se připravují na svou budoucí profesi tisíce studentů. Zdaleka ale neplatí, že učit se mohou jen oni. Univerzita totiž podporuje i systém dalšího vzdělávání a osobního rozvoje svých zaměstnanců. Proto jim zdarma nabízí desítky kurzů, které mohou absolvovat v rámci programu celoživotního vzdělávání.

Kurzy zaměřené na práci s počítačem, ve kterých se účastníci dovědí, jak například pracovat s tabulkami nebo jak vytvářet prezentace, kurzy týkající se zdraví a zdravého životního stylu nebo třeba informace o spotřebitelské gramotnosti, to je jen několik možností, které přichystalo ve spolupráci s fakultami v zimním semestru pro zaměstnance univerzity Oddělení dalšího vzdělávání Rektorátu UP. „S nabídkou vzdělávacích kurzů jsme začali v letošním kalendářním roce. V jarním cyklu jsme připravili 20 kurzů, na které se přihlásilo 182 zájemců, v právě započatém podzimním cyklu pak 26 kurzů, kterých se zúčastní více než dvě stě univerzitních pracovníků. Některé kurzy jsou stále ještě volné, některé ale byly obsazeny téměř ihned. Z kapacitních důvodu bohužel nemůžeme vyhovět všem. Proto ale evidujeme i náhradníky,“ řekla Jana Nováková z oddělení dalšího vzdělávání.

Velký zájem byl například o kurz Vyšetření šíje a zad s využitím neinvazivní metody na bázi čipu, jehož součástí je i praktická ukázka měření a analýza výsledků. Kurz zajišťuje fakulta tělesné kultury. Rychle byl obsazen i praktický kurz věnující se zpracování textu, který naučí účastníky vytvářet a upravovat textové dokumenty, vkládat tabulky nebo obrázky.

Velmi praktický kurz o komunikaci pak nabídla pedagogická fakulta a její docentka Milena Krobotová z katedry českého jazyka a literatury. „Seznamuju účastníky s nejčastějšími nedostatky při komunikaci a se způsoby, jakými je lze odstranit. Velmi častou chybou je například rychlá mluva. Řada projevů začíná slovy tak nebo takže. Během kurzu mluvíme i o parazitních slovech, které se v hovoru vyskytují, například o slovech nicméně, řádově a dnes velmi moderním slově potažmo,“ řekla Milena Krobotová.

 Všechny kurzy jsou pro pracovníky UP bezplatné, drtivá většina se koná v pracovní době. „Ačkoliv jsou kurzy určeny především pro akademické pracovníky, zájem o ně mají také zaměstnanci napříč profesemi od kuchařů, přes ekonomy, laboranty, sekretářky až po vědecké pracovníky. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání, “ připomněla Jana Nováková.

Zaměstnanci se dovídají o kurzech prostřednictvím hromadných e-mailů, veškeré informace najdou na Portálu celoživotního a dalšího vzdělávání na Univerzitě Palackého ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.