Právnická fakulta vylepšila své zázemí. Opravy ji přišly na 2,6 milionu korun

Terasa před budovou A je po nákladné rekonstrukci.
Foto: Eva Hrudníková
pondělí 26. září 2016, 08:00 - Text: Eva Hrudníková

Právnická fakulta využila letní měsíce k opravám a modernizaci. Podařilo se vybavit kanceláře děkanátu novým nábytkem, zrekonstruovat terasu, toalety, vyměnit dveře kanceláří a také vyměnit koberec v aule. To vše za bezmála 2,6 milionu korun.

Na téměř 600 tisíc korun přišla oprava terasy. „Před vchodem do budovy A jsme nechali zrekonstruovat terasu, která již byla v havarijním stavu, a zatékalo přes praskliny až do zasedací místnosti,“ vysvětlil tajemník fakulty Petr Bačík. Na podobně vysokou částku se vyšplhala i výměna koberce v aule, která je pro svou kapacitu 220 míst k sezení hojně využívána při pořádání vědeckých konferencí nebo slavnostních shromáždění celou univerzitou.

V budově B se dočkaly rekonstrukce toalety ve druhém a třetím patře. Prostory děkanátu získaly nový nábytek. V novém tak pracují například zaměstnanci zahraničního oddělení, vědy a výzkumu, oddělení komunikace a vnějších vztahů, ekonomického úseku, personálního a mzdového oddělení nebo vedoucí studijního oddělení.

Snazší by měla být pro příchozí také orientace na fakultě. „V celé budově A a ve druhém a třetím patře budovy B došlo k výměně dveří. Označení dveří je již v souladu s jednotným vizuálním stylem univerzity a v tomto duchu také do konce roku necháme označit všechny zbývající místnosti,“ dodal tajemník fakulty.

V letních měsících se zázemí právnické fakulty vylepšuje každoročně. Vloni o prázdninách do něj fakulta investovala necelého půl milionu korun, v létě 2014 to bylo přes pět milionů korun.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.