Senát právnické fakulty schválil změny v přijímacím řízení pro akademický rok 2015/2016

Poslední jednání senátu právnické fakulty před prázdninami.
Foto: Velena Mazochová
středa 11. června 2014, 14:35 - Text: Velena Mazochová

Změny v přijímacím řízení a systemizace pracovních míst patřily k hlavním bodům posledního zasedání senátu právnické fakulty v tomto akademickém roce. Jeho členové ve svých řadách zároveň přivítali novou senátorku.

Změna ve složení fakultního senátu vyplynula ze jmenování Zdeňky Papouškové proděkankou pro vědu, výzkum a doktorský program, která se své funkce ujala počátkem května. V křesle senátorky ji vystřídala Renata Šínová z katedry občanského a pracovního práva.

Scio testy pro všechny uchazeče

Od akademického roku 2015/2016 budou uchazeči o studium na právnické fakultě přijímáni na základě výsledků testů, organizovaných v rámci Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO. Podle nově schválené koncepce, kterou předložila proděkanka Gabriela Halířová, se tak sjednotí podmínky příjímacího řízení pro všechny nabízené studijní programy.

„Národní srovnávací zkoušky dosud absolvovali pouze uchazeči o magisterské studium v oboru Právo. Přijímací testy pro zájemce o bakalářský program Právo ve veřejné správě a o navazující magisterský program Evropská studia se zamřením na evropské právo vytvářela fakulta sama,“ vysvětlila Halířová.

Dlouho očekávaná systemizace

Senátoři vzali na vědomí návrh systemizace pracovních míst, který je výsledkem opakovaných jednání v kolegiu děkanky, na katedrách i zasedáních senátu a reflektuje připomínky a zkušenosti, které z nich vzešly. Podle proděkana Filipa Dienstbiera představuje konečná podoba dílčí systém, který řeší tu část pracovní zátěže akademických pracovníků, která spočívá v přímé výuce.

„Cílem přitom není stanovit velikost, rozsah nebo náplň pracovního úvazku akademického pracovníka. Důležitější je to, že přijatá pravidla budou platit a že se sjednotíme na způsobu výpočtu pracovních úvazků,“ zdůraznil Dienstbier. Zvolené nastavení podle něj zároveň neznamenají žádná zásadní personální opatření vůči dnešnímu stavu.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.