Výlety Větrání pokračují, vydají se po stopách horníků i Velké Moravy

Rozhledna na Hřebečských důlních stezkách.
Foto: Martin Višňa
středa 12. srpna 2015, 07:38 - Text: Ondřej Martínek

Série pěších výletů Větrání, kterou připravuje portál Radost z pohybu, pokračuje i ve druhé polovině léta. Již tuto sobotu mohou zájemci vyrazit na Hřebečské důlní stezky u Moravské Třebové, do konce léta pak také k Hranické propasti nebo na Velehrad.

„Hřebečsko je kraj mého dětství. Je tu řada sice ne tak známých, ale zajímavých lokalit. Hřebečské důlní stezky, které připomínají hornickou minulost této části pomezí Čech a Moravy, jsou jednou z nich. V turistickém provozu je tu průmyslová úzkorozchodná dráha, pozůstatky vstupních portálů štol, je možné vystoupat na rozhlednu, jejíž podoba je inspirovaná těžní věží. A když zbyde čas a síly, prohlédnou si účastníci i Moravskou Třebovou, kdysi zvanou Moravské Athény,“ uvedl organizátor výletů Martin Višňa z fakulty tělesné kultury.

Účastníci sobotního výletu se sejdou v 6:55 před hlavním olomouckým nádražím, další se mohou připojit po osmé hodině v České Třebové nebo v devět hodin v Mladějově na Moravě, odkud se již vydají po svých. „Sedmnáctikilometrová trasa vede převážně po lesních cestách, vhodná je proto pevná obuv, dostatek tekutin a pokrývka hlavy. Vzhledem k poddolovanému území je nutné dbát pokynů na značkách a informačních tabulích,“ upozornil Višňa. Odjezd z Moravské Třebové je plánován po 17. hodině s příjezdem do Olomouce kolem 19. hodiny.

Větrání bude pokračovat středečními odpoledními procházkami k Hranické propasti ve středu 19. srpna a o týden později po březích Hloučely mezi Plumlovem a Prostějovem. „Léto zakončíme Velehradským špacírem ze Starého Města u Uherského Hradiště na Velehrad a do archeoskanzenu v Modré. Již nyní plánujeme také podzim - v říjnu určitě vyrazíme na táborák na Velký Kosíř,“ vyjmenoval Višňa.

Potřebné informace ke všem výletům najdou zájemci na portálu Radost z pohybu ZDE a na stránce portálu na Facebooku ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.