Imatrikulační slib již složili i prváci fakulty tělesné kultury

Imatrikulace na fakultě tělesné kultury.
Fotogalerie: Martin Višňa
úterý 20. září 2016, 12:45 - Text: Martin Višňa

Sálem olomouckého Slovanského domu se včera odpoledne nesla hymna Gaudeamus Igitur. Úspěšní uchazeči o studium na fakultě tělesné kultury tu před vedením fakulty složili imatrikulační slib a byli slavnostně uvedeni do řad studentů Univerzity Palackého.

Slib odpovědného plnění povinností a závazků vyplývajících z přijetí ke studiu na vysoké škole přednesla za všechny studentka tělesné výchovy a filozofie Markéta Děcká. Před svou chvílí byla poměrně nervózní. „Nerada mluvím do mikrofonu, zvlášť před tolika lidmi,“ uvedla posléze.

Tréma samozřejmě nic nezměnila na dopadu slibu ani průběhu imatrikulace, a tak před děkana Zbyňka Svozila a jeho proděkanský tým a přítomné vyučující postupně přicházeli studenti a s prsty na žezle slibovali. Někteří své „Slibuji“ pronesli nahlas a rázně, jiní potichu, někteří místo slibu rovnou přísahali, jak se to tak na imatrikulacích stává. Studenty fakulty tělesné kultury se ale stali všichni.

„Chtěla jsem studovat něco, co mě bavilo i na střední, dějepis nebo filozofii, zároveň jsem ale chtěla i něco aktivního, aby ze mě za pět let nebyla koule,“ prozradila k výběru studijní kombinace Děcká. Druhý obor na filozofické fakultě, totiž anglickou filologii, volila i její kolegyně Helena Šnevajsová. „Doučuji angličtinu, tak jsem si chtěla rozšířit obzory. A co se týče tělocviku, tak to je jednoduché – pohyb mě baví a myslím si, že je důležité, aby se lidi hýbali,“ řekla Šnevajsová.

Do prvních ročníků bakalářských a navazujících magisterských oborů na fakultě tělesné kultury se pro akademický rok 2016/2017 zapsalo šest stovek studentů. Včerejší imatrikulace se týkala čtyř stovek studentů prezenční formy studia, posluchači kombinované formy a noví studenti doktorského studia složí svůj imatrikulační slib až v pátek 7. října.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.