UP Bike: tři servisy se slevou pro studenty a akademiky

Ilustrační foto: Pavel Konečný
čtvrtek 11. června 2015, 14:58 - Text: Martin Višňa

Příznivci cyklistiky z řad studentů a zaměstnanců univerzity mohou nově využívat slevu ve třech olomouckých cykloservisech.

Novými UP Bike pointy jsou Bajkazyl ve Wurmově ulici, Moolbike v Palackého ulici u vlakového nádraží Olomouc-město a Cyklo u Matesa v Poupětově ulici u Smetanových sadů.

„Stačí se prokázat ISIC kartou nebo průkazem zaměstnance a finální cena servisu bicyklu bude o sto padesát korun levnější. Pokud se bude jednat o drobné servisy, jako je lepení duše, výměna bovdenu či promazání řetězu, a jejich finální cena nepřekročí sto padesát korun, bude tato služba poskytnuta zdarma,“ uvedl koordinátor projektu UP Bike Martin Kučera z fakulty tělesné kultury.

UP Bike pointy fungují od konce dubna, kdy byly na fakulty umístěny sady klíčů, lepení a montpák umožňující rychlou opravu kola v případě drobných poruch. Toto vybavení je možné si zapůjčit na vrátnicích daných budov opět oproti ISIC kartě nebo průkazu zaměstnance. Volně přístupné pak jsou u cyklostojanů před fakultami pumpičky.

„Služba je vítána a využívána. Chtěl bych ale vyzvat všechny uživatele, aby se k nářadí a pumpám chovali jako k vlastnímu. Po prvních dnech jsme zaznamenali i první poškození,“ dodal Kučera.

UP Bike byl zahájen vloni v květnu jako intenzivní měsíční kampaň vyzývající k aktivní cyklodopravě nejen studenty a zaměstnance, ale také všechny Olomoučany. Nyní jde o dlouhodobý záměr, který drobnými, ale vhodně zvolenými opatřeními vytváří podmínky pro podporu cyklodopravy. Kromě zřízení a údržby UP Bike pointů, jejichž síť bude v závislosti na poptávce jednotlivých pracovišť doplňována, podporuje také bikesharingový projekt rekola, kde mají akademici padesátiprocentní slevu. Do budoucna jsou na univerzitě plánována další procyklistická opatření.


Komentáře

jaroslav kubík
12-06-15 06:50
UP Bike pointy umožní lepení a pomoc nařadím vítána,ale pokud praskne řetěz pak je problém protože nýtovačka na tom nařadí zrovna není,nešlo by to vyměnit?díky

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.