Paralympijské medaile a holínky na rektorátu
Úspěšné paralympioničky a studentky Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, stříbrná Tereza Diepoldová a bronzová Veronika Vadovičová, navštívily dnes rektora Miroslava Mašláně. Doprovázela je trenérka Iva Machová.
Modré olympijské a následně i paralympijské holínky byly opět středem pozornosti. „Chtěla jsem přinést něco z Londýna ukázat, tak jsem tady,“ usmívala se ještě před vstupem do rektorovy pracovny Machová, oblečená v olympijský úbor se slavnými holínkami. Slovenka na vozíčku Vadovičová se zase pochlubila bronzovou medailí, kterou si v Londýně vystřílela z malorážky.
To hlavní, co však dámy z Londýna přivezly, byla spousta zážitků a zkušeností. „Atmosféra tam byla úžasná, diváci jako by chodili na tribuny na piknik,“ vzpomínaly na nedávno skončenou paralympiádu.
Střelkyně Vadovičová přidala paradoxní situaci. „Podařilo se mi do vesničky pronést náboje, ne schválně, uvědomila jsem si to až vevnitř. Když jsme si ale vezli víno, to už jsme přes kontrolu neprošli,“ popsala.
Na přetřes přišly také tréninky nebo závodní taktiky. Tady překvapila cyklistka Diepoldová. „Nemám žádnou taktiku, neumím taktizovat. Prostě před startem vím, že to bude dobré, a ono to dobré je, nebo cítím, že to dobré nebude, a ono fakt není,“ tvrdí sportovkyně, které v dětství amputovali pravou nohu.
Diepoldovou považují mnozí odborníci za největší objev českého sportu handicapovaných poslední doby. „Profesionálka ze mě ale asi nebude, jediný handicapovaný profesionál u nás je Jiří Ježek, také cyklista,“ naráží na jeden z problémů sportu lidí s postižením v Česku.
Setkání s paralympioničkami se neslo v přátelském uvolněném duchu. Rektor oběma sportovkyním pogratuloval k úspěchům a předal jim kytici.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.