Klicnarová stříbrná na univerziádě, desátá na světě

Pavla Klicnarová (vlevo) na stupních vítězů s lyžařskými kolegyněmi a maskotem univerziády.
Foto: archiv PK
středa 25. února 2015, 08:57 - Text: Martin Višňa

Studentka fakulty tělesné kultury Pavla Klicnarová vybojovala na nedávno skončené 27. zimní univerziádě druhé místo v super kombinaci a desáté místo mezi lyžařkami z celého světa. Česká výprava tak i díky ní skončila v celkovém pořadí zemí v první desítce.  

„Když jsme přijeli do Španělska a viděla jsem obsazenost dívčího startovního pole, říkala jsem si, že zajet do třetího místa bude těžký oříšek. O to mám větší radost, že jsem na medaili dosáhla. Pocit je to úžasný, splnila jsem si jeden ze snů,“ prozradila studentka rekreologie.

Zisk medaile si vytyčila před odjezdem jako svůj cíl. Na poslední univerziádě v italském Trentinu jí třetí místo uteklo o setinu sekundy a už tehdy se nechala slyšet, že by to příště mohlo cinknout. Cinklo. Stříbrnou pozici si vyjela v ženské super kombinaci, kam se započítává jedno kolo slalomu a superobřího slalomu.

Smolný obřák

Špatně si přitom Klicnarová nevedla ani v ostatních disciplínách. Při svém úvodním vystoupení dojela v superobřím slalomu třináctá, v obou kolech slalomu pak v polovině výsledkové listiny. V celkovém pořadí alpských lyžařek skončila desátá, ale mohlo být ještě lépe.

„Štve mě, že jsem nedojela obří slalom. To je disciplína, ve které jsem si věřila. Mohlo z ní být totiž úplně jiné celkové umístění do kombinace, pravděpodobně i medaile. Výpadkem jsem byla znevýhodněná oproti ostatním holkám,“ uvedla Klicnarová.

Bramboroví hokejisté

Kromě Klicnarové zastupoval Univerzitu Palackého na zimní univerziádě ještě Petr Školoud z přírodovědecké fakulty. Oblékl dres českého hokejového výběru, který měl dobře našlápnuto, když se hladce dostal turnajem až do semifinále. Cestu do finále mu ovšem zastavili studenti z Kazachstánu a v boji o bronz český výběr podlehl Kanadě 2:6.

Hokejový turnaj stejně jako celou univerziádu ovládli Rusové. Celkově vybojovali 56 medailí, z toho dvacet zlatých. Za nimi se umístily reprezentace Jižní Koreje a Kazachstánu.

Jedenáct medailí pro Česko

Českou republiku reprezentovalo sedm desítek sportovců, kteří vybojovali s jedenácti medailemi co do počtu třetí, co do hodnoty osmé místo v celkovém pořadí zemí. Nejcennějšími kovy do kolekce přispěl snowboardista Petr Horák z pražské Vysoké školy ekonomiky a managementu, lyžařka Nikol Kučerová z Technické univerzity v Liberci a biatlonistka Jitka Landová v barvách Masarykovy univerzity. Landová je podepsána také pod jednou z pěti českých bronzových medailí.

Zimní světové univerziády se zúčastnili studenti ze čtyřiceti zemí světa. Netradičně tuto největší událost vysokoškolského sportu pořádaly dva státy – první část proběhla na konci ledna na Slovensku ve Vysokých Tatrách, druhá pak v první polovině února ve španělské Granadě a pohoří Sierra Nevada.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.