Josef Zimovčák přiblíží život na vysokém kole

Josef Zimovčák na letošní La Vueltě.
Foto: nakoledetem.cz
pátek 6. listopadu 2015, 15:30 - Text: Martin Višňa

Na fakultu tělesné kultury zavítá v úterý 10. listopadu světově proslulý cyklista Josef Zimovčák. Promluví o svých zkušenostech a zážitcích ze sedla historického vysokého kola, představí projekt Na kole dětem a pokřtí publikaci, která vznikla na katedře aplikovaných pohybových aktivit.

„Je to pro mě obrovská, a to nejen sportovní osobnost.  Vše, co dělá, dělá s radostí a dobrým úmyslem. Hovořit bude o tom, jak na vysokém kole absolvoval Tour de France, La Vueltu, Giro d’Italia. Přiblíží také, jakým způsobem podporuje děti s onkologickým onemocněním. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jeho přednášky stojí za to,“ pozval Tomáš Vyhlídal ze zmíněné katedry.

Nebude se ale jen mluvit. Zimovčák slíbil, že své vysoké kolo přiveze a ukáže, jak se na něm jezdí i jak se z něj padá. Beseda pak vyvrcholí křtem nedávno vydané publikace Pohybové aktivity v dětské onkologii, aktu se zhostí právě Josef Zimovčák a děkan fakulty Zbyněk Svozil. „Pan Zimovčák z důvodu, že jako velký sportovec podporuje pohybové aktivity u léčených dětí, pana děkana jsme oslovili, protože umožňuje a podporuje naše aktivity v oblasti dětské onkologie na naší fakultě,“ uvedl Vyhlídal, který vedl autorský tým knihy.

Publikace vznikla jako jeden z výstupů projektu Krtek v síti, na němž se podílel i Josef Zimovčák. Spolupráce mezi ním a katedrou pokračuje i nyní po skončení projektu. Studenti organizují pohybové programy pro léčené děti, které bývají financovány i ze Zimovčákova nadačního fondu.

Beseda s Josefem Zimovčákem v aule fakulty tělesné kultury v Neředíně začne v 15 hodin. 


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.