Jogito ergo sum = společné běhání

Ilustrační foto: 123rf
úterý 17. února 2015, 11:28 - Text: Martin Višňa

Parafrází slavného Descartova výroku pojmenovali na fakultě tělesné kultury pravidelné běžecké tréninky určené všem zájemcům z řad studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého. Poprvé vyběhnou z atletického stadionu již zítra.

„Olomouc se začátkem letního semestru znovu ožívá přívalem studentů, kteří vedle studia jistě hledají i formy pohybového vyžití. Běh je přitom jednou z nejvyhledávanějších aktivit, navíc nestojí žádné peníze. Některým se ale nechce běhat samotným nebo nevědí, kudy nejlépe či jakým tempem běžet, proto přicházíme se společnými tréninky,“ uvedl za organizátory Martin Kučera.

„Studenti chodí běhat z různých důvodů. Buď se chtějí udržovat v kondici, nebo trénují na konkrétní závody nebo je to prostě jenom baví jako forma odreagování. Chceme jim a také zaměstnancům univerzity nabídnout, aby chodili běhat společně s ostatními, a to pod vedením vytrvaleckých běžců. Ve dvou se to přece lépe táhne - a co teprve ve dvaceti,“ dodal Jan Brtník, jeden z trenérů, kteří výběhy povedou.

Společných běhů se zájemci mohou zúčastnit každou středu vpodvečer, připraveni budou vždy minimálně tři trenéři, kteří budou schopni odběhnout různé vzdálenosti v různých tempech dle požadavků účastníků. Nejde přitom o tréninky na vrcholové úrovni, ale především o radost z běhu a její sdílení. Podle zájmu je v budoucnosti možné zvýšit počet trenérů nebo běžeckých dní.

Série Jogito ergo sum začíná tedy 18. února, běžci se setkají v 18 hodin na atletickém stadionu na třídě 17. listopadu. Informace o dalších výbězích a případných změnách budou zveřejňovány na portálu www.radostzpohybu.cz a jeho facebookové stránce.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.