Nový kurz teologické fakulty nabízí orientaci v duchovním životě a spiritualitě současného světa

Ilustrační foto: Imrich Veber
úterý 6. září 2016, 07:27 - Text: Velena Mazochová

Jak se zorientovat ve spiritualitě dnešní společnosti? Má pro současného člověka smysl modlitba? Jaké jsou kritické okamžiky duchovního života? Odpovědi na tyto a další otázky přináší nový cyklus přednášek, který pod názvem Večerní studium spirituality připravila katedra pastorální a spirituální teologie cyrilometodějské teologické fakulty pro oba semestry akademického roku. Je určen uchazečům z řad studentů UP a formou celoživotního vzdělávání i širší veřejnosti.

V zimním i letním semestru nabídne cyklus vždy tři kurzy, které jsou součástí výuky studijního programu Teologie. Přednášky, které povedou Luisa Karczubová, Michal Altrichter z pořádající katedry a její vedoucí Pavel Ambros, nabídnou v podzimní části témata krize duchovního života, teologie modlitby nebo spirituality křesťanského Východu a Západu.

Na jaře si zájemci budou moci vybrat kurz k dějinám křesťanské spirituality v antice nebo v období od raného středověku po Druhý vatikánský koncil. Orientaci v současném náboženském světě poskytnou přednášky věnované křesťanské spiritualitě v „post-křesťanské“ společnosti. „Kurz chce napomoci křesťanům, kteří se potřebují orientovat v náboženském pluralismu a otevírá se i hledajícím s nabídkou systematicky pojaté duchovní asistence,“ přiblížil Pavel Ambros.

Formou volitelných přednášek je cyklus otevřený studentům všech fakult, zájemci z řad širší veřejnosti se do něj mohou přihlásit v rámci programu celoživotního vzdělávání. „Cílem je umožnit doplňující studium spirituality a duchovního života,“ doplnil Pavel Ambros.

Nabízené kurzy zahrnují celkem jedenáct večerních setkání. První přednášky zazní v úterý 4. října v aule teologické fakulty. Podrobné informace najdou zájemci na stránkách katedry pastorální a spirituální teologie. Přihláška do kurzu celoživotního vzdělávání pro širší veřejnost ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.