Týdenní GreenCamp letos zamířil na Třeboňsko
Dnem botaniky začal dnes pátý ročník GreenCampu, který se letos koná v Lužnici u Třeboně. Deset středoškoláků pod vedením odborníků z praxe a pracovníků katedry ekologie a životního prostředí přírodovědecké fakulty bude během týdenního pobytu pronikat například do tajů biologie či ekologie.
„Tábor je určen středoškolákům, kteří chtějí aktivně rozvíjet své znalosti. Program je koncipován do denních bloků, které jsou zaměřeny na různé skupiny a části přírody. Účastníky čeká například entomologický den, hydrobiologický den, navštívíme Správu chráněné krajinné oblasti Třeboňsko i sbírku vodních a mokřadních rostlin Botanického ústavu Akademie věd České republiky,“ uvedl organizátor Zdeněk Mačát z katedry ekologie a životního prostředí.
Program každého dne začíná odbornou přednáškou, při níž se studenti seznámí s teorií dané problematiky. Následuje terénní část, kdy si středoškoláci ověří své znalosti v praxi. Večery patří cestopisným přednáškám, terénním aktivitám či ekologicko-výchovným akcím.
Myšlenka pořádání letní školy ochrany přírody vznikla mezi studenty katedry v roce 2009, kdy se uskutečnil historicky první ročník GreenCampu. Partnery akce je vždy správa národního parku či chráněné krajinné oblasti, kde se tábor koná. „Za hlavní cíl projektu lze považovat rozvoj znalostí středoškoláků, předávání zkušeností mezi studenty a odborníky a v neposlední řadě i propagaci studia ekologických a ochranářských disciplín. Mezi uchazeči o studium na naší katedře se každoročně objeví jeden až dva účastníci GreenCampu,“ uvedl Mačát.
Uplynulé ročníky GreenCampu se konaly v národních parcích České Švýcarsko, Podyjí či chráněných krajinných oblastech Jeseníky a Pálava.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.