Studenti si vyzkoušejí roli reportéra při humanitární katastrofě
Přednášky, workshopy i outdoorové aktivity nabídne Letní škola rozvojové spolupráce, kterou včera v Olomouci odstartovalo slavnostní zahájení v aule Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Přítomni byli studenti českých vysokých škol a zájemci o problematiku rozvojových zemí.
Letní školu už po patnácté připravila katedra rozvojových studií. Studenti během ní absolvují například „výcvik“ simulující podmínky humanitární katastrofy a dostanou i možnost zapojit se přímo do práce konkrétních neziskových organizací.
„Na středu odpoledne je přichystán workshop Ohrožení a bezpečnost, jehož účastníci si v roli reportérů vyzkoušejí, jak těžké je zpracovat informaci ze země ohrožené humanitární katastrofou,“ představila jeden z bodů programu hlavní organizátorka Eva Málková.
Při přípravě letošního ročníku usilovali organizátoři zejména o výraznější zapojení studentů do jednotlivých částí programu při jarmarku s neziskovými organizacemi nebo v úterní diskusi s novinářkou Petruškou Šustrovou, která představí dokument o Abcházii. „Na projekci naváže středeční přednáška Milana Štefance z organizace Nesehnutí, který bude mluvit o transformačních projektech v tomto regionu. Doufáme, že skutečně dorazí, protože se právě toho dne vrací z Libye,“ dodala Málková.
Přednášková část bude zaměřena na českou rozvojovou spolupráci. Přednášet budou zástupci Ministerstva zahraničních věcí, organizace Člověk v tísni, EuropeAid, Nesehnutí či Diakonie Českobratrské církve evangelické. Letos se podařilo kontaktovat pracovníky z Afriky, Latinské Ameriky, jihovýchodní Asie a dalších oblastí třetího světa.
Letní školu doprovází výstava fotografií Ukradené dětství, zachycující život pracujících dětí v rozvojových zemích a putovní výstava La Ngonpo seznamující s výsledky česko-indického projektu prostřednictvím kreativní práce dětí z obou částí světa. Obě výstavy jsou přístupné do půlky září.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.