Nejlepší náměty: Rumunsko a Kanárské ostrovy
Letošní obhajoby studentských projektů Hýčkejte svou alma mater na propagaci přírodních věd a zlepšení prostředí na přírodovědecké fakultě ovládli studenti oboru regionální geografie.
Markéta Balatková, Lukáš Macek a Miloš Čapek svou práci dnes úspěšně prezentovali a kromě uznání si odnesli i finanční odměnu 3500 a 4500 korun. Témata všech tří oceněných projektů čerpali autoři ze svých letošních studijních cest programu Erasmus.
Markéta Balatková cestovala po Kanárských ostrovech, odkud si přivezla řadu zajímavých fotografií, informací i zkušeností. Vše zužitkovala pro uspořádání výstavy v prostorách fakulty na začátku října. Lukáš Macek a Miloš Čapek si jako cíl svého studijního pobytu shodně vybrali Rumunsko, jehož přírodní a kulturní zajímavosti se staly stěžejním tématem obhajovaných projektů.
„Chtěl jsem po sobě zanechat nějaký trvalý odkaz a poskytnout informace i dalším studentům se zájmem o země východní Evropy,“ uvedl Macek při prezentaci svého internetového průvodce vybranými místy Rumunska.
Projekt Miloše Čapka s názvem Romania – Paradise for Students zahrnul fotografickou výstavu, besedy se středoškoláky i širší veřejností s cílem představit rumunskou přírodu, kulturu a mentalitu i historii české komunity v Banátu. „Rumunsko mne tak uchvátilo, že se tam chci vrátit i v příštím semestru,“ prohlásil Čapek.
Hodnotící komise ocenila, že studenti díky svým projektům přesvědčivě prezentovali fakultu, obor studia i zahraniční studentské mobility v rámci programu Erasmus. „Výsledky studentských prací považujeme za velmi zdařilé. Fakulta je využije pro vlastní prezentaci zahraničních pobytů v rámci programu Erasmus,“ konstatovala s uspokojením proděkanka Irena Smolová. Její kolega v hodnotící komisi proděkan Miloslav Dušek byl s úrovní studentských prací také spokojen. „Tuto formu propagace fakulty oceňujeme mimořádným stipendiem a rádi této možnosti využijeme i v příštím roce,“ uvedl Dušek.
Výzvu k účasti v projektu Hýčkejte svou alma mater vyhlásil děkan přírodovědecké fakulty už potřetí. Jejím cílem je podpořit nápady, které popularizují studované obory, přispívají ke zviditelnění fakulty na veřejnosti či k vylepšení fakultního prostředí. Projekty se mohou týkat také tvorby učebních pomůcek, uspořádání výstavy fotografií, konkrétní spolupráce se středoškolskými studenty, organizace kulturních, sportovních či poradenských aktivit. Nápad může být podle vedení fakulty „i přiměřeně šílený“.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.