Mladí biologové se na vědecké konferenci neztratili
S několika oceněními se v těchto dnech vrátili zástupci přírodovědecké fakulty a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum ze 13. Dnů studentů experimentální biologie rostlin v Brně. Začínající vědci na ní prezentovali v angličtině formou přednášky či posteru výsledky své dosavadní vědecké práce, někteří z nich se této role ujali vůbec poprvé.
„Účast olomouckých zástupců hodnotím jako velmi úspěšnou. Dokázali uspět ve velké konkurenci, s přednáškou vystoupily zhruba čtyři desítky řečníků,“ uvedl vedoucí Laboratoře růstových regulátorů Miroslav Strnad.
Cenu České společnosti experimentální biologie rostlin získal za přednášku Jan Šimura z Laboratoře růstových regulátorů a za poster absolventka bakalářského studia oboru Experimentální biologie Pavlína Peňáková. Olchemim Award si odvezli doktorandi Jan Humplík a Jan Buček z Oddělení chemické biologie a genetiky Centra regionu Haná.
„Byla to moje první přednáška před větším publikem, takže jsem získal novou zkušenost. Ocenění určitě má svoji váhu, člověka to nakopne,“ uvedl Jan Šimura, který prezentoval výsledky práce při vývoji nového analytického přístupu ke stanovení rostlinných hormonů.
Na konferenci vystoupili mladí vědci z České republiky a Slovenska, kteří se věnovali například různým otázkám buněčné biologie, vývojové biologie, hormonální regulace růstu a vývoje rostlin, fyziologie stresu rostlin či GMO a rostlinných biotechnologií.
Studentská konference předcházela 14. Konferenci experimentální biologie rostlin. Vědci si na ní mimo jiné připomněli výročí 150 let od zveřejnění objevu zákonů dědičnosti Johannem Gregorem Mendelem.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.