Dvě fakulty ještě přijímají přihlášky na vybrané obory

Ilustrační foto: Viktor Čáp
úterý 19. dubna 2016, 07:00 - Text: Martina Šaradínová

Zejména uchazeči o některé přírodovědné obory mají ještě šanci přihlásit se ke studiu na Univerzitu Palackého. Přírodovědecká fakulta vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení u více než dvou desítek bakalářských studijních oborů, přihlášky lze podávat do 15. července. Až do konce července mohou podávat přihlášky i uchazeči o bakalářské studium, které realizuje cyrilometodějská teologická fakulta spolu s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální v Olomouci.

„Druhé kolo přijímacího řízení jsme vypsali u oborů, u nichž se v prvním kole nepodařilo zcela naplnit kapacitu. Týká se to především bakalářského studia. Druhé kolo se ale letos koná u výrazně menšího počtu oborů než před rokem a v dohledné době bychom od něj rádi zcela upustili,“ uvedl proděkan přírodovědecké fakulty Roman Kubínek.

Zájemci se mohou hlásit zejména na fyzikální obory, o něž je tradičně nižší zájem. I tento poměrně dlouhodobý trend ale má své výjimky – například zájem o obor Nanotechnologie letos předčil očekávání. Volná místa jsou také na některých chemických, matematických či biologických oborech, hlásit se lze rovněž například na obory Bioinformatika, Aplikovaná statistika či Environmentální geologie. Druhé kolo přijímacího řízení se týká i několika oborů navazujícího magisterského studia. Podrobný přehled je dostupná ZDE.http://www.prf.upol.cz/aktualita/clanek/druhe-kolo-prijimaciho-rizeni-na-prirodovedecke-fakulte/

Druhé kolo přijímacího řízení tradičně vypisuje i cyrilometodějská teologická fakulta pro bakalářské studijní obory Charitativní a sociální práce a Mezinárodní sociální a humanitární práce, které připravuje společně s CARITAS – Vyšší odbornou školou sociální v Olomouci. Ostatní fakulty druhé kolo přijímacího řízení nevypsaly.

Univerzita Palackého přijala pro akademický rok 2016/2017 v první kole přijímacího řízení téměř 28 tisíc přihlášek ke studiu. Uchazeči je podávali do konce února. Nejvíce se jich hlásí na filozofickou a pedagogickou fakultu.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.