Benada přednášel geologům o břidličném plynu
Nezávislý geolog Stanislav Benada přednášel v uplynulém týdnu na přírodovědecké fakultě na téma Pravda a mýty o břidličném plynu.
Těžba plynu stejně jako metoda hydraulického štěpení dnes názorově rozděluje evropskou společnost. „Smutné je, že více než fakta a exaktní hodnocení věci samé se diskuze odehrává v politické rovině hnané snahou po senzacích či lokálními zájmy některých skupin,“ uvedl Benada.
Studenti se zajímali například o těžbu v Anglii, kde v minulosti byla silná skupina odpůrců těžby a dnes tam průzkum probíhá. Diskuse se vedla také o průzkumných územích v Česku a o některých oficiálních postojích odborné i laické veřejnosti.
Benada jako absolvent Vysoké školy báňské se z pozice nezávislého geologa může na naftařský obor dívat jako na konzistentní celek a splnil si také jeden svůj sen. „Navrhl jsem, vybudoval a také financoval Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně. Toto unikátní muzeum zprostředkuje komukoliv, kdo projeví zájem, co možná nejúplnější obraz o historii, technice a geologii související s ropou a zemním plynem a také obraz o všem, co souvisí s průzkumem či těžbou jejich ložisek,“ prohlásil Benada.
Přednáška byla součástí projektu Okno do světa, první kroky praxe.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.