Proč nemůžeme být jiní?
O tom, které vlivy formují naše vidění sebe a světa, co nám brání ve změně pohledu, a o tom, jak je možné tyto překážky překonat ve svůj prospěch, bude v pondělním MediCafé hovořit Aleš Grambal z kliniky psychiatrie olomoucké fakultní nemocnice.
Host MediCafé se ve své přednášce určené široké veřejnosti hodlá ponořit do oblasti neuroplasticity, tedy schopnosti sítí neuronů a synapsí měnit své uspořádání.
„Rád bych probral biologické, psychologické, sociální faktory i objektivní nálezy v zobrazovacích metodách mozku,“ naznačil Grambal. V připravovaném MediCafé se tak nabízí jedinečná možnost dozvědět se, jak mozek reaguje na různé změny. Jak například vstřebává bezprostřední zranění, jak reaguje na změny osobnosti, na změny v okolí? A jak jsou tyto změny zaznamenatelné prostřednictvím magnetické rezonance i prostřednictvím jiných zobrazovacích metod?
Cyklus besed MediCafé probíhá v šesti českých univerzitních městech. Umožňuje široké veřejnosti neformálně se setkat a diskutovat s odborníky z oblasti lékařství a zdravotnictví.
Olomoucké MediCafé organizuje místní pobočka sdružení IFMSA ve spolupráci s projektem Univerzita Palackého – centrum vědy pro všechny (PopUP), který si klade za cíl popularizovat vědu a výzkum na olomoucké univerzitě.
Přednáška se koná v pondělí 29. dubna od 18 hodin v Café 87.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.