Akademická obec: mobilita, praxe, STAG i rekonstrukce
Vedení filozofické fakulty uspořádalo včera setkání akademické obce.
Důležitým bodem zasedání se stala podpora studentské mobility v rámci mezinárodních programů. V letech 2014-2020 plánuje filozofická fakulta modernizaci programu Erasmus for All. Více financí by mělo být věnováno také na financování mobility vědecké.
„Musíme nabízet zahraniční programy, aby u nás studenti chtěli studovat, a také musíme nabízet studijní programy studentům ze zahraničí, naše hlavní úsilí by teď mělo směřovat zejména k angličtině,“ vysvětlil děkan Jiří Lach.
Zúčastnění diskutovali zejména o tom, zda by se v Diploma Supplementech mělo uvádět, kteří učitelé danou osobu vyučovali.
Dotazující se dále zajímali, zda se bude filozofická fakulta v budoucnu více zaměřovat na studentskou praxi. „Na všech katedrách je přehršel nabídek praxí, v porovnání s ostatními fakultami určitě vedeme,“ vysvětlil proděkan Petr Bilík.
„Nabízíme navíc i praxe v zahraničí, studenti mohou zažádat o praxi u AIESEC, z vlastní zkušenosti koordinátorky vím, že nabídka je mnohem vyšší než poptávka, takže každý student, který by měl o praxi opravdu zájem, ji může získat,“ doplnila Klára Seitlová, proděkanka pro studijní a sociální záležitosti.
Děkan promluvil také o plánovaném vylepšení STAGu, které by mělo běžným uživatelům usnadnit pochopení a přístup k systému, a rekonstrukci budov v Křížkovského ulici, která by měla vyvrcholit v roce 2015. „Chceme zajistit lepší studijní prostředí, máme v plánu postavit nové, dobře vybavené studovny,“ uvedl Lach.
Pravidelné zasedání akademické obce přilákalo včera několik desítek studentů i pedagogů.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.