Milan Sova obhájil prvenství na lékařském kongresu

Foto: Tamas Otvos, ISCM
úterý 10. července 2012, 14:14 - Text: Pavel Konečný

Student doktorského studia Lékařské fakulty Univerzity Palackého Milan Sova znovu zvítězil na mezinárodním studentském kongresu  v Košicích. International Student Medical Congress pořádala Lékařská fakulta Josefa Štefánika pro účastníky z Evropy, Asie a Ameriky, kteří bojovali o své umístění v deseti sekcích.

„Tématem mé práce byla obstrukční spánková apnoe a její souvislosti s metabolickým syndromem,” uvedl doktorand Sova. Zároveň se netajil vděkem ke všem svým spolupracovníkům z kliniky, zejména MUDr. Miladě Hobzové, která vede Spánkovou laboratoř, a přednostovi kliniky profesoru Vítězslavu Kolkovi.

„Z dosažených výsledků je vidět, že spánek a jeho poruchy jsou velmi zajímavá témata, která je třeba dále rozvíjet. Vždyť ve spánku strávíme téměř třetinu našeho života,“ poznamenal MUDr. Sova z Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy. Ještě vloni  na kongresu soutěžil v sekci pregraduální, letos již v klinické sekci Ph.D. studentů.

Čtyřdenní košický kongres měl rozsáhlý program, který zahrnoval nejen vlastní soutěž, ale i četné workshopy, přednášky a společenské události. Setkání studentů pomáhá i k navázání spolupráce mezi lékařskými fakultami.

 


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.