Univerzita Palackého registruje téměř 28 tisíc přihlášek ke studiu

Ilustrační foto: Milada Hronová
čtvrtek 10. března 2016, 12:38 - Text: Lenka Peřinová

Univerzita Palackého obdržela k 1. březnu 2016 celkem 27 899 podaných přihlášek ke studiu v akademickém roce 2016/2017. V žebříčku TOP oborů se na nejvyšších příčkách tradičně drží obory Všeobecné lékařství, Právo a Psychologie. Velký zájem projevují středoškoláci také o studium Zubního lékařství, Fyzioterapie a Učitelství pro 1. stupeň základní školy.

Nejvyšší počty přihlášek obdržely fakulty s širokou škálou oborů, tedy fakulta filozofická a pedagogická. Každá z nich hlásí kolem sedmi tisíc přihlášek.

„Jsem opravdu velmi potěšen velkým počtem přihlášek na Univerzitu Palackého v Olomouci a jsem rád, že naše univerzita letos přilákala takřka 28 tisíc uchazečů. Demografický vývoj letos sice mírně toto číslo ovlivnil, avšak počet uchazečů je důkazem skvělé práce všech, kteří dělají Univerzitu Palackého v Olomouci takto atraktivní,“ uvedl Vít Zouhar, prorektor pro studium.

Počet přihlášek ještě není konečný – stále přicházejí poplatky, se kterými se podané přihlášky párují. Je také pravděpodobné, že u některých vybraných oborů univerzita vyhlásí druhé kolo.

Přihlášky ke studiu v bakalářském programu Sociální politika a sociální práce na cyrilometodějské fakultě mohou zájemci podávat až do 30. dubna.

Počet přihlášek dle fakult (celkem 27 899 přihlášek):

Cyrilometodějská teologická fakulta 654

Lékařská fakulta 3 510

Filozofická fakulta 7 222

Přírodovědecká fakulta 3 899

Pedagogická fakulta 7 001

Fakulta tělesné kultury 2 136

Právnická fakulta 1 916

Fakulta zdravotnických věd 1 561

Lhůta pro podávání přihlášek ke studiu v doktorských studijních programech na filozofické fakultě končí také 30. dubna. Podání přihlášek ke studiu v Ph.D. a Th.D. studijních programech akreditovaných v českém jazyce na ostatních fakultách je možné do 31. května.

Pozici nejžádanějšího oboru obsadilo Všeobecné lékařství na lékařské fakultě, zájem o něj potvrdilo téměř dva a půl tisíce přihlášek. Maturanti stojí také o studium Práva na právnické fakultě – pro tento obor univerzita eviduje téměř patnáct stovek přihlášek. Mezi další atraktivní obory se počítá Psychologie na filozofické fakultě, Zubní lékařství na lékařské fakultě a Fyzioterapie na fakultě zdravotnických věd. Velký zájem je také o studium oborů Učitelství pro mateřské školy a Učitelství pro 1. stupeň základních škol. Oba obory nabízí pedagogická fakulta.

TOP obory | počet přihlášek

Všeobecné lékařství (LF) 2 370

Právo (PF) 1 434

Psychologie (FF) 1 286

Zubní lékařství (LF) 1 129

Fyzioterapie (FZV) 588

Učitelství pro mateřské školy (PdF) 486

Učitelství pro 1. stupeň základních škol (PdF) 484

Pedagogika – veřejná správa (PdF) 434

Všeobecná sestra (FZV) 425

Speciální pedagogika předškolního věku – učitelství pro mateřské školy (PdF) 414

„Navzdory dramatickému úbytku maturantů, kteří letos vycházejí ze středních škol, se nám daří držet zájem o studium na Univerzitě Palackého obdobný jako v předchozích letech. Svůj podíl na tomto úspěchu má dobré renomé olomoucké univerzity a její dlouhodobá prestiž, ať už jde o širokou nabídku kvalitních oborů či jedinečné prostředí jednoho z nejkrásnějších studentských měst,“ doplnil Petr Bilík, prorektor pro vnější vztahy.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.