Univerzita Palackého je mezi světovou univerzitní elitou, potvrzuje to nejnovější žebříček z USA

Ilustrační foto: Blanka Martinovská
čtvrtek 8. října 2015, 10:30 - Text: (ipu)

Univerzita Palackého patří mezi nejlepší světové univerzity. Po té, co uspěla v aktuálním  žebříčku  univerzit Times Higher Education World University Rankings 2015-2016 (THE) britského listu  The Times Higher Education a dostala se mezi osm stovek nejrespektovanějších vysokých škol ze sedmdesáti zemí světa, přišla dobrá zpráva i ze zámoří. UP zabodovala i v hodnocení amerického list U. S. News, který sestavuje velmi ceněný žebříček U. S. News Best Global Universities Rankings.

V žebříčku  U. S. News Best Global Universities Ranking uspěla UP už loni. Letos ale své umístění vylepšila. V nově publikovaném pořadí zaujala 473. místo, což je oproti minulému roku posun o patnáct míst dopředu.

V porovnání s ostatními českými univerzitami se tak ukazuje dynamický rozvoj univerzity, zatímco Univerzita Karlova i ČVUT, které minulý rok v žebříčku spolu s UP figurovaly, tento rok zaznamenaly horší pozice než předchozí rok. Masarykova univerzita, která se do žebříčku dostala letos poprvé, se umístila na 622. pozici. 

Hodnocení listu U. S. News
publikované v roce 2014 a 2015
vysoká škola20142015
UK179204
ČVUT371399
UP488473
MU-622

Žebříček pracuje s daty databáze Thomson Reuters, vychází však také z údajů zaslaných přímo samotnými univerzitami. Hodnotí se podle dvanácti indikátorů sledujících výkon univerzity zejména ve vědě, výzkum a mezinárodní spolupráci. Součástí je stejně jako u THE žebříčku také reputation survey, tedy vyjádření a hodnocení akademiků z celého světa.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.