Volejbalistky SK UP slaví první výhru

Olomoucké volejbalistky při duelu s Ostravou.
Foto: Adam Fritscher
pondělí 27. října 2014, 08:53 - Text: Pavel Konečný

Až čtvrté extraligové kolo přineslo volejbalistkám Univerzity Palackého první výhru v novém ročníku nejvyšší domácí soutěže. Vysokoškolačky doma udolaly houževnatou Ostravu 3:1.

V duelu Olomouce a Ostravy byly oba celky svázány důležitostí utkání a poměrně snadno si vyměnily úvodní a nervózní dva sety. „Opravdu bojovat o body se začalo až v tom třetím,“ popsal mluvčí týmu Adam Fritscher.

Univerzita vedla ve třetí sadě po šňůře podání Schandlové 17:11, ale Ostrava odpověděla sérií servisů mladé Valkové na 17:17. Až v samotné koncovce se prosadil domácí tým, který nakonec získal i čtvrté dějství a spolu s ním také celý zápas poměrem 3:1.

„Po dvou porážkách z úvodu sezony byl náš výkon nervózní. Ustáli jsme první set, ale vrátili jsme se do nekoncentrovaného výkonu ve druhé sadě, kterou jsme hráli křečovitě, uvedl trenér Jiří Teplý. „Neštěstí jsme koncovku třetí sady uhráli, což rozhodlo. Do čtvrtého setu jsme už šli klidnější a vyrovnanější. A získali jsme první body v sezoně,“ dodal.

V sobotu sobotu čeká Olomoučanky středomoravské derby na palubovce Přerova.

SK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:1
(17, -15, 23, 19)

Sestava: Schandlová, Holásková, Tinklová, Polášková, Rutarová, P. Kojdová
Libero: Richardsonová
Střídaly: Košická, S. Janečková, Šenková


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.