V souboji fakult zvítězila přírodověda

Vítězný tým studentek dvouoboru tělesná výchova - biologie hájil barvy přírodovědecké fakulty.
Fotogalerie: Milada Hronová a Tereza Dvořáková
pátek 25. dubna 2014, 14:13 - Text: Milada Hronová

Pět šestičlenných družstev hájilo tento týden v olomouckém lanovém centru barvy svých fakult. V Souboji fakult 2014 zvítězily studentky z přírodovědy. Získaly nejvyšší počet výškových bodů i třítisícové stipendium děkana.

„Byla to skvělá akce. Výborně jsme se protáhly, zažily jsme hodně legrace, vyšlo nám i úžasné počasí. Všem to doporučuji,“ řekla za vítězný tým studentka dvouoboru tělesná výchova - biologie Karolína Mohaplová. Přiznala, že obavy z náročnosti některých disciplín rozhodně měla.

„Sice studujeme společně s biologií i tělesnou výchovu, ale startovaly jsme za přírodovědu. A protože jsme nepočítaly, že vyhrajeme, nevím, jak naložíme s finanční odměnou. Rozdělíme si ji a každá utratí svůj díl po svém,“ dodala Mohaplová.

Dvoudenních závodů o nejlepší družstvo a fakultu se zúčastnilo pět týmů. Před každým kláním se nejprve studentští závodníci seznámili s Lanovým centrem Proud i jeho instruktory. Na trenažeru se v úvazcích učili navzájem jistit a po krátkém školení o tom, jak se leze na vysokých překážkách, se už startovalo.

Před lezením závodníky mírně zdrželo jen luštění kryptexu, tedy vzkazu na šifrovacím válečku jasným poselstvím. Družstva se vydávala na zhruba dvouhodinovou expedici, v níž získávala výškové body. Ty studenti sbírali i na zemi při skládání origami, slovním fotbale a hlavolamech.

„Letošní soutěž jsme pojali jako nultý ročník. Pokud vím, vládla spokojenost, všichni se především dobře bavili. Příští rok bychom rádi tuto akci ve spolupráci s lanovým centrem opět uspořádali, snad už se zapojením všech fakult univerzity,“ uvedl za organizátory Martin Kučera. 


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.