Univerzita Palackého živě v ČT

ČT2 odvysílala speciál pořadu Dobré ráno z Univerzity Palackého.
Fotogalerie: Milada Hronová
úterý 13. září 2016, 08:43 - Text: Ivana Pustějovská

V hlavní roli: Univerzita Palackého. Přesně tak vypadalo dnešní Dobré ráno České televize, které se živě vysílalo z naší alma mater.

Televizní štáb České televize připravil vysílání z univerzitních prostor, takže se kamera dostala například do knihovny, na nádvoří Zbrojnice, na filozofickou fakultu a do parkánových zahrad. Tam všude byla řeč o naší škole.

Diváci tak mohli vidět mimo jiné rektora Jaroslava Millera, který mluvil jak o historii, tak o současnosti UP, mohli si poslechnout emeritního rektora Josefa Jařaba a jeho postřehy ze srovnání českého a amerického školství nebo proděkana FF Ondřeje Molnára, který vysvětloval systém vysokoškolského studia a akademického roku. Koleje a menzy představil jejich ředitel Josef Suchánek. O Nadačním fondu UP mluvila Dita Palaščáková spolu s jednou z podpořených studentek Jaroslavou Šeflovou.

Došlo i na vědu. Rostlinný genetik a vědecký ředitel Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum Jaroslav Doležel mluvil o výzkumu banánovníku, přednosta olomoucké Dětské kliniky Vladimír Mihál a ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny lékařské fakulty Marián Hajdúch zase prezentovali nadaci Rakovina věc veřejná.

No a protože vysokoškoláci jen nestudují, dozvěděli se diváci i o různých volnočasových aktivitách, které studentům nabízí UP. Velký prostor dostaly také informace o Absolventském setkání UP, kterého se o tomto víkendu zúčastnilo na šest tisíc absolventů.

Záznam si můžete pustit ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.