ÚMTM zlepšuje díky projektu OP VaVpI podmínky pro výzkum a vývoj
V Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM) je v současné době realizován projekt „Rozvoj technologického vybavení ÚMTM“ podpořený z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) částkou 70,6 milionu korun. V rámci projektu se zlepšují podmínky pro výzkum a vývoj prostřednictvím pořízení a rozvoje výzkumných infrastruktur podpořených center výzkumu a vývoje.
Hlavním cílem je posílení a rozvoj následujících výzkumných programů: 1. Molekulární podstata nemocí a molekulární cíle; 2. Medicinální chemie; 3. Chemická biologie a experimentální terapeutika; 4. Biomarkery - identifikace a validace; 5. Farmakologie a toxikologie.
Specifické cíle projektu jsou: zvýšení kvality VaV centra s kvalitními výzkumnými týmy, která mají slibný potenciál z hlediska produkce aplikovatelných výsledků, a to posílením výzkumných aktivit (Testování biologické aktivity malých molekul vůči iontovým kanálům a GPCR receptorům; Posílení testovací kapacity HTS/HCA robotické platformy; Vývoj nových metod charakterizace genu; Mikroskopické analýzy a 3D rekonstrukce tlustých preparátu se zachovalou vnitřní strukturou; Posílení možnosti mikroskopie živých buněk; Biomedicínské aplikace konfokální Ramanovy spektroskopie; Výzkum diagnosticky relevantních sloučenin); posílení kvality a rychlosti transferu technologií a znalostí do praxe a posílení spolupráce s aplikační sférou, zároveň zpětné posílení přenosu nových poznatků z aplikační sféry do výzkumného procesu a vzdělávací činnosti; posílení výzkumných kapacit center s pozitivním dopadem na stávající a budoucí výzkumné pracovníky center se zkušenostmi z VaV projektů spolupráce s aplikační sférou.
Miroslav Dvořák, operační ředitel ÚMTM
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.