Nejlepší majálesové masky: muchomůrka, pásovec a Pac‑Man
Hned tři vítězné masky vyhlásila porota majálesové soutěže o letošní nejzdařilejší maškarní převlek. Po nelehkém rozhodování mezi více než dvaceti soutěžícími nakonec vybrala nejlepší výtvory ve třech kategoriích. Navzdory názvosloví vyhrál mezi ženami pásovec, mezi muži muchomůrka a skupiny ovládl počítačový Pac-Man.
„Proč muchomůrka? Taková maska se vždycky hodí, a jak se ukazuje, může být i úspěšná,“ radovala se s úsměvem muchomůrka – jinak Dempsey Navrátil, student oboru Nanotechnologie na přírodovědecké fakultě. Jako vítěz mužské kategorie si mezi obdrženými cenami s uspokojením prohlížel sadu pivních vzorků.
Těžký úkol čekal porotu při posuzování ženské části přehlídky. „Všechny jste byly okouzlující, krásné a voňavé, rozhodnout bylo velmi těžké,“ svěřil se král majálesu Josef Jařab, který jménem celé poroty soutěžícím předával ceny. V ženské kategorii nakonec gratuloval budoucí psycholožce Natálii Suché, která se na majálesové odpoledne převtělila do podoby ohroženého živočicha – pásovce. „Příští rok v maskách všichni! Masky jsou pro majáles to nejdůležitější,“ vzkázala studentům vítězka.
Skupinová maska se nejlépe vydařila trojici reprezentující fakulty filozofickou, právnickou a přírodovědeckou – Kateřině Carbolové, Ivaně Procházkové a Lukáši Novákovi. Právě on byl autorem nápadu sestavit trio na motivy počítačové hry. „Hra Pac-Man a duchové je snad dvacet let stará a my jsme její hlavní postavičky,“ prozradil totožnost Lukáš Novák alias Pac-Man ve žlutém provedení hlavní role. „Jsem informatik, ta role mi sedí,“ dodal s úsměvem.
První tři místa v každé kategorii byla odměněna velkoryse naditými taškami. Jak prozradila jedna z organizátorek Míša Hankeová, obsahovaly například deskové hry, poukázky a vouchery různého druhu či sportovní trička a propagační materiály spřátelených organizací. Hlavní cenou pro vítěze byly vstupenky na festival Colours of Ostrava a olomoucký koncert Jaromíra Nohavici.
V porotě, která na druhá a třetí místa delegovala spermii, růžové prasátko, elegantní „pár v černém" či vězenkyni a která přehlídku masek bedlivě sledovala a posuzovala, zasedli vedle krále majálesu Josefa Jařaba rektor Miroslav Mašláň, prorektor Ladislav Daniel, předseda akademického senátu Miroslav Dopita, náměstek hejtmana Ivan Rašťák a král majálesu z roku 2010 Jindřich Štreit.
„Děkuji porotě za vykonanou práci a všem, kdo si pohráli se svou i naší imaginaci,“ uzavřel program časného odpoledne Josef Jařab.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.