Konfuciova akademie pokřtila svou pražskou pobočku
Konfuciova akademie při Univerzitě Palackého včera slavnostně otevřela pobočku v Praze. Pogratulovat k rozšíření přišla akademii čínská velvyslankyně Keqing Maová. Mezi hosty slavnostního přípitku byl i někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda, v jehož Diplomatické akademii na Karlově náměstí našla pobočka útočiště.
Zájemci o studium čínštiny mohou v Praze do konce listopadu navštěvovat ukázkové kurzy. Činnost akademie se ale neomezuje pouze na studenty vysokých škol, je zaměřena také na laickou i odbornou veřejnost
I když se oficiální křtiny pražské pobočky Konfuciovy akademie konaly ve středu, studenti její učebny zaplnili už na začátku listopadu. V prvních třech týdnech si mohli Pražané bez rozdílu věku, vzdělání nebo povolání vyzkoušet na modelových kurzech, jak výuka čínštiny probíhá. Vedou je rodilí mluvčí. Od února budou moci studenti, podnikatelé i milovníci čínské kultury studovat v placených kurzech všech úrovní.
„Koncepce soustavy kurzů zajišťuje posloupnost a ucelenost výuky usnadňovanou vzájemnou prostupností. Učební plány jsou po léta prověřovány každodenní praxí a pružně inovovány v souladu s novými poznatky o učení cizích jazyků,“ uvedla ředitelka Konfuciovy akademie Lucie Laníková.
Výuka je doplněna přednáškami, školeními, individuálními konzultacemi a promítáním filmů o Číně a čínské kultuře. Kromě čínštiny budou mít klienti na výběr i z kulturních kurzů, kterými jsou kaligrafie, čínská malba, čínské vystřihovánky, vázání čínských uzlů nebo hra na čínský hudební nástroj erhu.
Konfuciova akademie byla pod Univerzitou Palackého v Olomouci založena před sedmi lety. Za tu dobu jí navštívila zhruba tisícovka studentů.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.