Jak funguje Evropa?
Student pátého ročníku oboru Evropská studia a Mezinárodní vztahy na Univerzitě Palackého Štěpán Krajča je novým stážistou na Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu. Místo příprav na státnice dal přednost pracovní zkušenosti v hlavním městě Unie.
„Chtěl jsem si doplnit znalosti o oboru a zjistit, jak evropské instituce fungují v praxi,” vysvětlil Krajča. Na téma reprezentace zájmů regionů v EU píše diplomovou práci a doufá, že nabyté znalosti uplatní. Štěpán odjel na půlroční stáž začátkem září a v Bruselu zůstane do konce února.
Na stáži je v kanceláři zájmového sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje. Členem sdružení je i Univerzita Palackého, která pravidelně nabídku stáží studentům nabízí. „Pracovní zkušenosti získané v průběhu studia zvyšují šanci na budoucí uplatnění našich absolventů na trhu práce, pro uchazeče o zaměstnání je každá zkušenost tohoto typu velkou výhodou,“ řekl k fungování sdružení OK4EU náměstek hejtmana Michael Fischer.
Stáž je financována z prostředků programu Erasmus. „Student dostává navíc příspěvek
od Olomouckého kraje ve formě kapesného a jízdenky na městskou hromadnou dopravu,“ uvedla za sdružení OK4EU Michaela Vráželová.
Štěpán bude pomáhat při přípravě a organizaci odborných i propagačních akcí, sledovat projednávání návrhů nařízení na budoucí podobu kohezní politiky, monitorovat dotační příležitosti či asistovat návštěvám z kraje. „V současnosti se připravujeme na prezentaci kraje na Open days - Evropském týdnu regionů a měst,“ popsal Štěpán.
Olomoucký kraj představí během letošního ročníku Open Days spolupráci s Opolským vojvodstvím na projektu Cestování časem, který je financován z programu přeshraniční spolupráce.
Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.
Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.
