Hokejisté přivezli ze šampionátu bronz

Bronzové mistrovství.
Foto: archiv KH
pondělí 28. dubna 2014, 17:26 - Text: Martin Višňa

Hokejoví reprezentanti Univerzity Palackého titul neobhájili, s prázdnou se ovšem z jedenáctého akademického mistrovství České republiky nevrátili. V dramatickém pátečním souboji s Ostravskou univerzitou vybojovali bronzové medaile.

Zápas o třetí místo přinesl vyrovnanou bitvu, v níž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Skóre se nakonec zastavilo na poměru 4:3 pro Olomouc. „Vzhledem k tomu, jak vyrovnané to utkání bylo, tak nálada byla velmi radostná. Ale je fakt, že oběd po neúspěšném semifinále byl naopak velmi tichý,“ uvedl k výsledku olomouckého univerzitního výběru trenér Karel Hůlka.

Cestu ke čtvrtému titulu v řadě přeťali Olomouckým hokejisté Univerzity Pardubice, kteří se později stali mistry, když ve východočeském finále porazili Hradec Králové. „Proti Pardubicím jsme bohužel celé utkání tahali za horší konec a bohužel musím přiznat, že jsme do boje o třetí místo spadli zcela zaslouženě,“ dodal Hůlka.

Na finálový turnaj šampionátu minulou středu odjížděli reprezentanti Univerzity Palackého jako vítězové severomoravského přeboru, ve Slaném se nejprve střetli s dalšími moravskými týmy. Do play-off postoupili z druhého místa moravské skupiny, když prohráli pouze úvodní utkání s Masarykovou univerzitou. Ve čtvrtfinále porazili olomoučtí hokejisté výběr Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy poměrem 6:3.

Přestože olomoucká reprezentace letošní titul nezískala, patří v jedenáctileté historii akademického hokejového šampionátu České republiky k nejúspěšnějším týmům, v minulých letech vybojovala zlatý hattrick. Tým tvoří odchovanci olomouckého a přerovského mládežnického hokeje, kteří v současnosti působí v mužstvech Olomouce, Šumperka, Přerova a Valašského Meziříčí včetně čtyř hráčů čerstvě extraligové Mory.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.